Monday, April 15th, 2024

Poznaj ćwiczenia tybetańskie

Ćwiczenia zwane rytuałami tybetańskimi mają wielu zwolenników, szczególnie na Bliskim Wschodzie. To właśnie tam powstała kompozycja tylko kilu ćwiczeń, które mają zapewnić młodość, siłę, zdrowie i dobre samopoczucie.
Ćwiczenia tybetańskie dzięki swojej skuteczności i łatwości wykonywania coraz częściej są proponowane na zajęciach sportowych. Coraz więcej osób przekonuje się również do ich samodzielnego wykonywania w domowym zaciszu.
Kompozycja tych ćwiczeń składa się z pięciu ćwiczeń wykonywanych w odpowiedniej kolejności. Ważne jest również to, że każde z ćwiczeń powinno być powtórzone dokładnie 21 razy. Ani mniej, ani więcej. Jedynie osoby początkujące, nie mające odpowiedniej kondycji fizycznej mogą rozpocząć od mniejszej ilości, stopniowo ją zwiększając, aż do 21 powtórzeń.
Szczególne miejsce w ćwiczeniach tybetańskich ma spokojny, miarowy oddech. Każdy wykonany tutaj ruch jest zgodny z jednym wdechem lub wydechem.
Kompozycja tych ćwiczeń pobudza do pracy każdą partię naszego ciała. Co ważne ćwiczenia te pobudzają i zwiększają koncentrację. Są odpowiednie dla każdego, bez względu na wiek.