Wednesday, May 22nd, 2024

Ćwiczenia z partnerem

Czasami trudno samemu wziąć się do ćwiczeń i zadbać o swoją sylwetkę i kondycję. Wystarczy niewiele – ruszyć się z miejsca i aktywnie spędzić choć pół godziny dziennie. Jak się zmotywować do działania? Doskonałym sposobem może być trening z partnerem. We dwójkę zawsze raźniej pokonywać opory własnego ciała czy psychiki.
Jednym z ćwiczeń, które możemy wykonać z partnerem są brzuszki z przybijaniem piątki. Najlepiej wykonać co najmniej dwadzieścia powtórzeń. Poprzez to ćwiczenie oczywiście ćwiczymy mięśnie brzucha, ale dodatkowo mamy frajdę z możliwej interakcji z partnerem.
Kolejne ćwiczenie to dynamiczne przeskoki. Sposób wykonania jest bardzo prosty. Partner wykonuje półprzysiad, a partnerka kładzie jedną stopę na udzie partnera – wykonuje dynamiczne i w tempie wyskoki w górę, zmieniając nogi.
Kolejne ćwiczenie to pompka plus. Partnerka leży na parterze, a on musi podnieść całe ciało z podwójnym obciążeniem. To dość trudne, ale wykonalne. Można wprowadzić ułatwienia, gdy ćwiczenia okaże się zbyt ciężkie.