Tuesday, September 26th, 2023

Schody – idealny przyrząd do ćwiczeń

Schody – obecne w większości budynków, są bardzo niedoceniane. Większość z nas wybiera łatwiejsze rozwiązanie jakim jest winda. A szkoda! Może warto zamiast windy wybierać spacer po schodach. Są one idealnym przyrządem do ćwiczenia nóg.
W biurowcach czy wieżowcach schody nigdy nie bywają zatłoczone. Dlatego z łatwością możemy je wykorzystać w walce z nadwagą lub też w pogoni za smukłymi nogami. Biegając po schodach możesz spalić nawet do 1000 kalorii w godzinę.
Jak osiągnąć sukces? Potrzebujesz schodów i wygospodarowania pół godziny z twojego życia. Możesz zacząć od wypróbowania dystansu z parteru na pierwsze piętro i stopniowo go zwiększać. Trening interwałowy tego rodzaju przy użyciu schodów pozwala szybko spalać tkankę tłuszczową, poprawia wydolność organizmu, a dodatkowo wpływa zbawiennie na naszą kondycję.
Zacznij od spaceru. Może on potrwać kilka minut. Będzie to wstępna rozgrzewka. Potem wbiegaj w bardzo szybkim tempie na piętro i bez zatrzymywania się – zbiegaj z niego. Gdy powtórzysz to pięciokrotnie, zrób sobie minutową przerwę. Cały trening powinien trwać nie krócej niż 30 minut.