Monday, April 15th, 2024

Parę ćwiczeń na mięśnie nóg

Panie szczególnie dbają o pewne grupy mięśni. Chodzi tutaj o uda i pośladki. Skupmy się jednak na nogach. Popularnym ćwiczeniem, które ma na celu ćwiczenie tych mięśni to przysiady. Ale nie tylko one.
Wiele jest ćwiczeń na mięśnie nóg. Oprócz rożnego rodzaju przysiadów są to również brzuszki. One pozwalają nam ćwiczyć uda i kręgosłup, oprócz brzucha. Ale są inne ćwiczenia typowo na mięśnie nóg. Należą do nich z pewnością wypady w przód i tył. Jak je wykonać? Na początku ustawiamy stopy na szerokości bioder. Jeżeli ćwiczymy wypad w przód to wykonujemy duży krok w przód. Jednocześnie powoli uginamy kolano. Udo i łydka mają tworzyć kąt prosty. Kolano znajduje się prosto nad stopą. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Całość powtarzamy.
Wypad w tył wykonujemy trochę inaczej niż ten w przód. Zamiast kroku w przód wykonujemy krok w tył. Inne ćwiczenie na uda to wznoszenie ugiętej nogi. Klęczymy, opieramy tułów na przedramionach i unosimy ugiętą nogą do góry. Te ćwiczenia możemy wykonywać w domu.