Tuesday, September 26th, 2023

Najprostsze ćwiczenia w domu

Jeśli do tej pory Twój jedyny sport to bieg za autobusem albo slalom między sklepowymi półkami koniecznie powinieneś pomyśleć o wprowadzeniu pewnych zmian.
Już niewielka ilość regularnego ruchu może pomóc Ci usprawnić działanie całego organizmu, jak i również poprawić Twoje samopoczucie.
Jeśli nie wiesz jednak jak rozpocząć swój wyścig po zdrowie albo nie masz zbyt wiele energii i silnej woli na początek możesz ćwiczyć w domu.
Domowych ćwiczeń dla “leniwców” jest mnóstwo. Leżąc na prawym boku, możesz unieść lewą nogę na wysokość ok. 30 cm. Spróbuj napiąć wszystkie mięśnie i utrzymać nogę przez kilkanaście sekund. Powtarzaj takie ćwiczenie seriami po 10 na każdym boku.
Wyobraź sobie, że siedzisz na kanapie i oglądasz ulubiony serial. Usiądź prosto, wciągnij brzuch, weź do obu rąk pełną butelkę wody i rób energiczne ruchy rękami na boki.
Leżąc na plecach możesz unieść nogi do góry i wykonywać rowerek przez kilka minut.
Jak widzisz pomysłów na domowe ćwiczenia, które nie wymagają dużego zaangażowania jest wiele. Nie musisz od razu katować się ciężkimi treningami. Zacznij spokojnie, powoli, niewielkimi seriami, regularnie podnosząc sobie poprzeczkę.