Monday, April 15th, 2024

Te ćwiczenia można wykonywać w domu

Ćwiczyć w domu czy gdzie indziej?
Salony fitness, siłownie i baseny – one cieszą się rosnącym poparciem. Wielu ludzi troszczy się o sylwetkę, a to generalnie dobry znak. Nadwaga to choroba cywilizacyjna, która dotyka wielu z nas, niestety. Ale ćwiczyć możemy tak w domu, jak również w klubach, a gdzie lepiej?
Trenując w klubie ćwiczymy pod okiem doświadczonych instruktorów, nierzadko absolwentów akademii wychowania fizycznego. Ćwiczymy w grupach, a inaczej jest ćwiczyć w grupie. Poza tym mamy dostęp do profesjonalnego sprzętu. Z drugiej strony ograniczają nas pewne ramy czasowe. Wprawdzie kluby fitness oferują elastyczne godziny, ale jednak musimy się w nich stawiać. A nie zawsze mamy taką możliwość. Alternatywą może być tutaj trening w domu.
A jakie ćwiczenia możemy wykonywać w domu? Jest ich wbrew pozorom całkiem sporo. Skłony, brzuszki, przysiady, wykroki, pompki, podciąganie się – oraz wiele innych ćwiczeń. Trening w domu ma tę zaletę, że nie ograniczają nas ramy czasowe. Ale też musimy być ostrożni – co jeśli naciągniemy sobie coś? Sami musimy radzić sobie z urazami.