Monday, April 15th, 2024

Jak zdobyć energię do ćwiczeń?

Każdy trening siłowy czy wytrzymałościowy wiąże się z dużą utratą energii przez organizm. Uzupełnianie zapasów energetycznych wyłącznie za pomocą pożywienia może być trudne i mało efektywne. W takich wypadkach warto sięgnąć po preparaty, które dostarczą organizmowi niezbędnej energii szybko i skutecznie.
Odżywki węglowodanowe
Większość sportowców wybiera odżywki węglowodanowe w postaci rozpuszczalnych w wodzie proszków. Takie odżywki składają się najczęściej z kilku rodzajów węglowodanów, różniących się od siebie czasem wchłaniania. Dzięki temu organizm otrzymuje potrzebną dawkę energii nie tylko zaraz po spożyciu odżywki, ale także przez kilka kolejnych godzin.
Napoje energetyczne
Innym sposobem na uzupełnienie utraconej podczas treningu energii są napoje energetyczne. Dzięki płynnej formie są one łatwo przyswajalne dla organizmu. Ich spożywanie jest korzystne również z tego względu, że oprócz węglowodanów zawierają one często również cenne dla organizmu witaminy i mikroelementy, bez których nasze ciało nie potrafi sprawnie funkcjonować.